Şaman Selenge Azerbaycan doğumlu olan şaman inancına bağlı bir kadındır. Şamanizm inancını ve kültürünü atalarından elde ettiği kültürel birikimi ile Yaşatmaya çalışan ve bu inancın Zorlu yaşam koşullarına ayak uydurmaya çalışan bir kahindir.

Nostradamus ve Baba Vanga gibi dünyaca ünlü kahinler gibi dünyanın geleceği hakkında ilginç öngörüleri olan Şaman Selenge Orta Asya Türklerindendir.

Müslümanlığa geçmeden önceki Türk inancını benimseyen ve bunu yaşatmaya çalışan Şaman Selenge, ailesi ile birlikte yaşadığı Altay Dağları’ndaki çadırına yıldırım düştüğünde 10 yaşında idi. Yıldırım çarptıktan sonra yedi gün büyük sıkıntılar yaşayıp daha sonra yavaş yavaş kendine gelmeye başladı.

Selenge yaşadığı bu durumu şu şekilde anlatıyor: “Bedenime üç bin sene önce yaşamış Umayca isimli bir şamanın sırları üflendi.”

Selenge’in bahsettiği Umayca, Altay Türklerinin Tanrıçası Ayızıt’ın kızıdır.

Bugün 52 yaşında olan Şaman Selenge, her yıl en uzun gece olan 21 Aralık’tan sonra, kendi deyimiyle Güneşin çocuklarının geceyi kovalamaya başlamasıyla, gelecek yıl dünyada olacaklar kendisine aktarılır. Selenge de bu bilgileri şifreli ve ahenkli sözler ile insanlığa bildirir.

Şaman Selenge’nin 2020 kehanetleri arasında yer alan ‘Trump gizemli hastalığa yakalanacak’ sözleri oldukça dikkat çekici hale geldi. Çünkü dün yapılan açıklamada Trump’ın Covid-19 hastalığına yakalandığı belirtildi.

Bunun dışında 2020 yılı için söylediği ‘domuz gribi, kuş gribi de ne ki yaşanacak salgının yanında.’ kehaneti oldukça ilginç ve tüyler ürpertici sözler olarak kayıtlara geçti.

2020 yılı ile ilgili en önemli kehanetleri arasında İngiltere Kraliçesinin öleceği ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in suikaste uğrayacağı bulunmaktadır.

Kimi çevrelere göre Şaman Selenge, ‘Asya’nın Nostradamus’u’ olarak da anılır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz