ABD Başkanı Donald Trump, corona virüsü aşısıyla ilgili bugüne kadarki en iddialı açıklamalarından birine imza attı. Trump, “Aşıya sahip olmaya çok yakınız. Sadece birkaç hafta kaldı. Üç ya da dört hafta” ifadelerini kullandı.

Corona virüsü dünya genelinde can almayı sürdürürken, herkesin gözü kulağı aşıdan gelecek haberde. Ülkeler adeta onay alacak aşı için yarışa girerken, testlerle ilgili açıklamalar ardı ardına geliyor.

Corona virüsü sürecinde izlediği politika ve kuralları esnetmesiyle sık sık tartışılan ABD Başkanı Donald Trump aşıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. ABC News’un Philadelphia’daki etkinliğinde konuşan Trump, coronayla mücadele yöntemlerini savundu.

‘ÖNCEKİ YÖNETİMDE YILLARCA SÜRERDİ’

Aşıyla ilgili tarih aralığı da veren Trump, 3 Kasım’daki Başkanlık seçimleri öncesinde dağıtıma hazır olabileceğini öne sürdü. Trump, “Aşıya sahip olmaya çok yakınız. Eğer gerçeği bilmek istiyorsanız, bir önceki yönetimin aşıyı geliştirmesi FDA ve tüm onay süreçleri yüzünden muhtemelen yıllarca sürerdi. Ancak biz birkaç hafta uzaktayız. Üç ya da dört hafta” dedi.

‘AVRUPA VE ÇİN YASAĞI HAYAT KURTARDI’

Salgın döneminde Avrupa ve Çin’e seyahat yasağı uygulamasının aldığı en önemli kararlardan biri olduğunu savunan Başkan Trump, bu şekilde binlerce hayatın kurtulmasını sağladığını söyledi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz