İşte Hayatınızı Kolaylaştıracak, Sizi Eğlendirecek Ve Bilgilendirecek Siteler

349

Artık birçok kişi internet ortamında takılıyor. Peki ama artık devamlı aynı sitelerde takılmaktan sıkılmadınız mı? Hayatınızı birçok anlamda kolaylaştıracak, eğlendirecek ve bilgilendirecek internet sitelerini derledik. Bu siteler canınız ne zaman sıkılırsa sıkılsın vaktinizi keyifli dakikalara çevirecek sitelerdir.

1- http://ifitweremyhome.com

Türkiye’de değil de dünyanın başka bir ülkesinde dünyaya gelseydiniz hayatınızda ne değişirdi. İşte bu sorunun cevabını bulabileceğiniz bir site.

2- alternativeto.net

Tüm uygulama ve programların alternatiflerini bulmanızı sağlayan bir site. Özellikle ücretli uygulamaların ücretsiz benzerlerini bulmak işinize yarayacaktır.

3- http://chronas.org

Dünya haritasını açıyor, istediğiniz detaylara ayarlıyorsunuz. Daha sonra öğrenmek istediğiniz bölgede hangi yılda hangi savaşlar yaşanmış, nüfus nasıl değişmiş, hangi yönetimler hüküm sürmüş görebiliyorsunuz. (Ancak site mobile uyumlu değil)

4- http://readsy.co

Okumak istediğiniz yazıyı bu siteye kopyalayın neredeyse gözünüzü hiç kıpırdatmadan tek kelimeye odaklanarak okuyabiliyorsunuz. Hızlı okuma için ideal bir site.

5- https://google.com/maps/d/u/0/viewer?mid=1Z1dI8hoBZSJNWFx2xr_MMxSxSxY…

Bu site size Dünya üzerindeki birçok havaalanının ve içerisindeki işletmelerin wifi şifrelerini gösteriyor. Emekçilere wifi şifresi sormaya son.

6- http://themusiclab.org/quizzes/td

Yaklaşık 5 dakika süren harvard tescilli test ile müzik kulağına sahip olup olmadığınızı öğrenebileceğiniz bir site.

7- http://printfriendly.com

İnternette gördüğünüz bir içeriği, gereksiz yazı ve resimleri dahil etmeden yazdırabileceğiniz bir site.

8- http://thenostalgiamachine.com

1950 yılına kadar istediğiniz bir tarihi girdiğinizde o zamanın en popüler şarkılarını listeleyen bir site.

9- http://quickdraw.withgoogle.com

Size söylenen şeyi 20 saniye içinde çizmeye çalışıyorsunuz ve google’da tahmin etmeye çalışıyor. Vakit geçirmek ve yapay zekaya karşı meydan okumak için çok eğlenceli bir site.

10- http://geoguessr.com

Bu site sizi google’ın 3 boyutlu haritasında random bir yere gönderiyor ve sokakları, caddeleri gezerek, yapılara bakarak dünyanın neresinde olduğunuzu tahmin etme oyunu oynuyorsunuz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz